mudry (mudry) wrote,
mudry
mudry

З приводу сьогоднішньої дати

В той час, коли всі інформаційні потоки рясніють синопсисами ляпів "гаранта", більшість забуває про те, що сьогодні 140 проків з дня народження Лесі Українки, що як на мене значно важливіше. Мабуть саме ця дата заставила мою знайому замислитись і написати таку думку в себе у фейсбуці

"от чому-чому в українській школі викладають літературу так, що в тебе автоматично відпадає бажання її читати?? Чи то може наш вік і мозок в школярстві того не сприймає? Бо от щойно я запалилася ідеєю перечитати Лісову пісню!"

І день сьогоднішній і те, що я колись про це трохи думав, змусило мене написати довгу, як на фейсбук, відповідь. Але також щось таке, чим би я хотів поділитись у ЖЖ, хоч пишу сюди рідко. Так от, краще прочитати все без зайвих коментарів:

Те що вимагає читати школа в рамках курсу літератури треба прочитати або за роки до того, як тобі це зададуть, або який час, скажімо жва роки опісля. Тоді все міняється. Ти можеш читати, що бо тобі хочеться, а не тому що треба.
В мене було так накприклад навіть зі "Злочином і карою", я його прочитав на рік раніше для власного досвіду і мені пішло, в той час, як ті хто чиатли з примусу тихо (або голосно) плювались.
Про "Лісову пісню", я взагалі не кажу. Якщо читаєш собі в задоволення, без зважання на "контекст ліричного героя" про котрий в творі треба буде накалякати - і власне не те, що думаєш, а так як треба і хрестоматія вимагаж - сприймаєш його по-своєму, то і отримуєш те задоволення, котре хочеш.
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 9 comments